Sohbet Girisi
Rumuz
Şifre
mirc

Archive for Ocak, 2015

insanlık ve merhamet

Şimdi herkes kimseye hak ettiğinden fazla değer verme, diyor…
Değer verirken hesap yapmadım ki “sen bu kadar edersin
diye.
Yine olsa neyim varsa veririm ama değmiyorsa üzülmem…
Bu benim ayıbım değil ki…

Annem

yokluğuna alışmak zor Anne, Hergünü Hayalinle bitirmek ve her gecenin sabahında seni görebilmek umuduyla uyanmakta zor Anne.. neden titriyor ellerin gözlerin neden hep nemli Anne yoksa sendemi üşüyorsun benim gibi, ben üşüyorum Anne, yüreğim üşüyor ellerim ellerini tutamadığı için buz oluyor, yüreğimide üşütüyor Annem olmuyor be Annem olmuyor sensiz geçen hergün beni boğuyor, senin gibi benimde gözlerim hep nemli olmuyor gülmüyor be Anne.. Yokluğunda Yüzüm hiç gülmüyor……

güzel günler ve şükür

Güzel günler bekler her insan oğlu lakin unuttugu tek birşey vardır, istemekten istemeye fark vardır, rabbinden öyle bir isteyeceksinki kalben ve istemesini bilerek..

günümüzde herkez mutlu olmayı ve huzur içerisinde yaşam sürdürmek ister lakin eksikliklerimiz oldugu taktirde bir engel ve aksilikler çıka biliyor..

bu nedenle huzuru ve mutlulugu istiyorsak, bunun için caba sarfetmeliyiz ve şükretmesini bilmeliyiz, şükür güzel günlere ve ahiret hayatına kapı açar şükretmesini bilen Allaha yakın olan ve Rabbinin emirlerini yerine getirecek olmaktır. sizlerki rabbinin emirlerini getiren yerine bilsinki bu dünyada ve ahiret hayatında çok mutlu ve bahtiyer olacaktır..

selam ve dua ile….

erzurumun komik şivesi

Ben size bişey diyimmi gardaş erzurumda çay içmek tatlı bir duygu gardaş

1ci bardakda bitene çay ver

2ci bardakda tezele

3ci bardakda hele doldur gardaş

4ci bardakda doldur nehe bahırsan yuzume

5ci bardakda hele goy gardaş goy içim yanır

6ci bardakda ele yanıram bögun hele doldur gurban olim o sıfatan

7ci bardakda sıra geldimi ola yeter çırıldım yav

ondan sora sıra hesaba geldimi e neistirsen baba nevoldu ambu gadede duta..

kahvecinin cevabı: e daha ne içesen oglum yeddi bardah çay içtin çırıldın da :):):)

salkım salkım üzümler

salkım salkım üzümler, verimli tarlaların var oluşundaki payı çifçilerimiz sağlamaktadır, üzüm güzel bir meyvedir, oluşumunda baya zahmetli ve uğraş verici bir iştir.

üzüm yetiştiricileri tıpkı bir bebek gibi üzümleriyle ilgilenir ve verimini öyle elde ediyor seralarda yetişen üzümler tarlalarda yetişen üzümler olsun bayağı zahmetli ve uğraşlı bir meyvedir.