Aziz Yıldırım ikna etti ancak…

YILDIRIM, BU SÖZLERLE İSTİFADAN DÖNDÜRDÜ:
GEL 3 KUPAYI BİRLİKTE KALDIRALIM
Başkan Aziz Yıldırım, Karabük maçı sonrası Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde geç saatlere kadar Aykut Kocaman’ı ikna etmeye çalıştı. İşte Yıldırım’ın yaklaşık 4 saat süren konuşmasından satır başları:

‘DAVAMIZDAN VAZGEÇMEYELİM’
“Ben seni oğlum gibi seviyorum. Bugün bırakma günü değil. Davamızdan vazgeçmeyelim. Sen, biz ve camiamız için çok önemli bir değersin. Sıkıntıları ben de yaşadım. Ben de istifalar ettim. Ama sonunda bak nerelere geldik. Sancılı bir dönem geçiriyoruz. Bu sancılı dönemi geçirirken camianın sana ihtiyacı var. Beni bilirsin. Ben ‘bıraktım’ diyene ‘bırakma’ demem. Kimseye de ‘bırakma’ demedim. Bu yolda beraber yürüyecegiz. Her kulvarda şampiyon olacağız. ‘İstifa et’ dediler diye istifa edersen sezon sonunda 3 kupayı alıp tarihe geçeceğin ayrıntısını da unutma. Evet zor bir süreç bekliyor bizi. Geri dönersen ‘kıvırdı’ diyecekler. Bana da dediler. Kalmasan, istifanın arkasında durursan hep beraber kaybederiz. Fenerbahçe de kaybeder.”

‘TERİM DE KÖTÜ GÜNLER GEÇİRDİ’
“6 ayın daha var. Gel UEFA Kupası’nda elde edeceğimiz başarıları, Türkiye Kupası’nda alacağımız 2. kupayı ve şampiyonluk kupasını birlikte kaldıralım. 6 ay sabret sonra yine konuşuruz. O zaman bırakıp gitmen bugünkünden daha iyi olur. Hem ben hem camiamız 6 ayda elde edeceğimiz olağanüstü başarıları seninle yaşamak istiyoruz. Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin. Örnekler çok. Fatih Terim de kötü dönemler geçirdi ama 4 sene şampiyon oldu. Ben; benliğimi, ruhumu Fenerbahçe’ye vermişken bana da ‘istifa et’ dediler. Başarılar geldikçe bunlar unutulur. Sana söz. Sen dümende kal, gemiyi terk etme 6 ay sonra bu başarıları, bugünleri yadederek konuşuruz.”

‘ÇEKTİĞİM ACILARIN HATIRINA ACILARIMA ORTAK OL’
“Sana bir söz daha veriyorum. Türkiye’yi yerinden sarsacak transferler yapacağım. Bu transferlerle işin daha da kolaylaşacak. Gel bu inadından vazgeç. Bak hemen kolları sıvıyoruz. Verdiğin listeyle çalışmaları bir an önce bitireceğiz. İkinci yarı hazırlık kampında istediğin tüm oyuncular kadroda olacak. Bizi bu yolda yalnız yürümeye terketme. Bunca zaman ceza evinde yattım. Bunun ve çektiğim acıların hatırına bu acılarıma ortak ol. 6 ay su gibi akıp geçecek, sezon sonunda oturup hepsini konuşacağız, o zaman daha rahat bırakırsın.”

AİLESİ BU SÖZLERLE GERİ DÖNÜŞÜ DURDURDU:
DAHA FAZLA ÜZÜLMEK İSTEMİYORUZ
Başkan Aziz Yıldırım’ın konuşmaları sonrasında Aykut Kocaman’ın fikirlerinde de değişim oldu… Başkanın yaklaşık 4 saat süren hem moral hem de umut verici vaatleri Kocaman’ı biraz olsun rahatlatırken önemli bir karar aşamasına da getirdi. Başkan Aziz Yıldırım bu görüşme sonrasında iki eliyle yüzünü tutan Kocaman’a, “Hadi artık ellerini aç, işimize bakalım. Şimdi evine ailene git, otur bunları da onlara anlat” dedi. Aykut Kocaman bu konuşma sonrasında görevi bırakma fikrinden vazgeçer. Hatta başkan, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nden gittikten sonra Rıdvan Dilmen ile de konuşur ve ona başkanın bu duygusal sözlerinden sonra fikrinin değiştiğini biraz daha sakin kafayla düşünüp net kararını vereceğini söyler.

AİLESİ 06.00’YA KADAR UYUMADI
Bu gelişmelerin ardından Aykut Kocaman Samandıra’dan ayrılarak evinin yolunu tuttar. Evinde de eşi Aysu hanım ve kızlarıyla birlikte bir durum değerlendirmesi yapar. Hem de sabahın saat 06.00’sına kadar. Kocaman’ın, Samandıra’dan çıkıp evine giderkenki kararı, göreve devam etmekti. Ancak evinde ailesiyle görüştükten sonra bu fikrini değiştirdi ve istifa fikrinin arkasında durma kararı aldı. Çünkü ailesi net bir şekilde, “Artık yeter. Daha fazla üzülmek istemiyoruz. Bunun için de istifa kararının arkasında durmanı istiyoruz” dedi. İşte ailenin bu baskısı sonrasında Aykut Kocaman istifasının arkasında durmaya ve görevi bırakmaya karar verdi. Bu arada kimseyle konuşmak istemeyen Aykut Kocaman dün tüm telefonlarını kapatıp anne ve babasının yanına giderek tüm günü orada geçirdi ve hiç dışarı çıkmadı.

One Response to “Aziz Yıldırım ikna etti ancak…”

Yorum Ekle