İranlılara Baskın Polis Kamerasında

Kayseri’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İranlıların evlerine yaptığı baskında 62 gram esrar ve 41 gram afyon sakızı ele geçirildi. Operasyon polis kamerası tarafından saniye saniye kayıt altına alındı.

Edinilen bilgiye göre Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından edinilen istihbarat sonrasında, İran uyruklu şahıslarla ortak olarak uyuşturucu madde temin ettikleri belirlenen şahısların evlerine eş zamanlı baskın düzenlendi.

Çoğunlukla İran uyruklu kişilerin kaldığı Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Yeni Mahalle, Fatih Mahallesi ve Sahabiye Mahallesi’nde bulunan evlerde yapılan aramalarda, nohut çuvallarında ve bisiklet demirlerinin içinde uyuşturucu ele geçirildi.

Polis ekiplerinin aramaları sırasında 62 gram esrar, 14 gram metamfetamin maddesi, 41 gram afyon sakızı, 1 gram eroin ve 2 adet Extacy hap ele geçirildi. Operasyonda 10 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin Kayseri-Malatya karayolunda yaptığı bir başka çalışmada ise İngiliz plakalı KR03AAX plakalı araçta bulunan İran uyruklu Seyed Zaınalabedın ve Seyed İsmail Taluqanı Maram’ın gözaltına alındığı bildirildi. Şahısların kullandığı otomobilde yapılan aramalarda, yakıt tankının içine gizlenmiş vaziyette 13 kilo 462 gram afyon sakızı ele geçirildiği öğrenildi.

Yakalanan şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Yorum Ekle