Öcalan’a 12 Kanallı 42 Ekran LCD TV

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Öcalan’ın odasına 12 Ocak’tan itibaren 42 ekran LCD televizyon konulduğunu ve 12 kanal izleyebildiğini açıkladı. Arınç, Paris’te öldürülen ve Perşembe günü Diyarbakır’da cenaze törenleri yapılacak 3 PKK’lının cenaze törenleriyle ilgili olarak “Cenaze olayının daha büyük bir provokasyona dönüşmemesi gerekir” diye konuştu. Arınç, Abdullah Öcalan’ın hücresinde 12 televizyon kanalı izleyebildiğini sözlerine ekledi.
Başbakanlık Yeni Bina’da gerçekleştirilen yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Arınç, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Arınç, “Öcalan’a daha önce disiplin cezaları verilmiş. Bu cezalar 2011 yılı sonu itibariyle sona ermiş. Bir yıl izlenmiş ve disiplin cezası gerektirecek bir durum görülmemiş. Buna ceza ve infaz kurumundaki idare ve gözlem kurulu karar veriyor. Bu sebeple 12 Ocak 2013 günü odasına 42 ekran LCD televizyon konmuş. Aynı gün saat 15.30 itibariyle TRT1, TRT 6, CNN Türk, Kanal 7, Samanyolu, Show, Kanal D, atv, Star, NTV, Ülke TV ve Kanal 24 yayınlarını izleyebilmektedir” dedi.
Arınç, Bir soru üzerine, Fransa’da yaşanan olayın, 3 kadının öldürülmesine yönelik iyi planlanmış bir cinayet olarak görüldüğünü belirten Arınç, “Şu ana kadar gelinen noktada, soruşturmada neler ele geçti, hangi konuda derinleştiriliyor onu bilemiyoruz. Olay Paris’te işlendi.
“Cenaze olayının daha büyük bir provokasyona dönüşmemesi gerekir. Bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve ilgili birimler gerekli önlemleri alacaklardır. Olaya insani açıdan yaklaşmak gerekir” dedi.
Bülent Arınç sözlerine “Doğrudan İstanbul mu doğrudan Diyarbakır mı henüz netleşmiş değil. Bu cenaze törenini bir şova, bir propagandaya, bir çatışma ortamına dönüştürmek isteyen marjinal farklı gruplar olabilir” şeklinde devam etti…

Yorum Ekle